niedziela, 31 lipca 2016

Książek zatrzęsienie #13 - zapowiedzi wydawnicze sierpnia 2016

Nawet nie wiem kiedy, lipiec dobiegł końca. W wakacje wydawnictwa na szczęście nie próżnują, proponując ciekawe książkowe pozycje na nadchodzący miesiąc. Wybrałam kilka i dla siebie. Zapraszam na mój mały subiektywny przegląd najciekawszych nowości wydawniczych sierpnia.Zimne ognie
Simon Beckett
data premiery: 03 sierpnia 2016
Wydawnictwo Czarna Owca

Kate to spełniona zawodowo londyńska singielka. Jest jednak bardzo samotna – niedawno rozstała się z partnerem, a jej jedynymi przyjaciółmi są Lucy i jej mąż. Marzy też o dziecku. Wkrótce poznaje przystojnego mężczyznę, z którym jest jej coraz lepiej. Gdy zachodzi w ciążę  i  pragnie wyznać mu tę nowinę, on nagle znika bez śladu… Okazuje się, że jej kochankiem był psychopata, podający się za psychologa  Alexa Turnera, który na dodatek porywa jej najlepszą przyjaciółkę… (opis wydawcy)
Kruchy dom duszy
Jürgen Thorwald
data premiery: 4 sierpnia 2016
Wydawnictwo Literackie

Kruchy dom duszy to książka przedstawiająca powstanie i rozwój chirurgii mózgu. Trzeba było prawdziwej rewolucji, zarówno technologicznej, jak i w sposobie myślenia samych lekarzy, aby neurochirurgia mogła stać się pełnoprawną gałęzią medycyny.

W oparciu o dziesiątki eksperymentów na zwierzętach, a także na nieuleczalnie chorych pacjentach współtwórcy tej rewolucji przecierali nie zbadane dotąd szlaki, ryzykując przeprowadzenie operacji, na jakie wcześniej nikt się nie odważył. Thorwald wyjątkowo barwnie opisuje postaci Victora Horsleya, Harveya Cushingsa i Wildera Penfielda – byli to prawdziwi pionierzy neurochirurgii, niepospolici lekarze, którzy osiągnęli sukces, ale nieobce im też były porażki, nie mówiąc o zwykłych obawach czy niepewności.
Dzieło Thorwalda to nie tylko dzieje chirurgii mózgu, które czyta się niemal jak powieść kryminalną, to przede wszystkim historia walki człowieka o poznanie samego siebie (opis wydawcy)
Orzeł Biały
Marcin Przybyłek
data premiery: 16 sierpnia 2016
Wydawnictwo Rebis 

Jest rok 2057. Wskutek działań ubocznych N-Genu, leku hamującego starzenie się, ludzie przemieniają się w zielone, żądne krwi istoty przypominające Orków. Zniszczona zostaje technologiczna infrastruktura globu, tkanka społeczna rozpada się i przeobraża. Ostatnią enklawą ludzkości jest Polska. Twierdza Polska. W niej dzielni woje doborowych oddziałów piechoty zmotoryzowanej, w tym batalionu „Orzeł Biały”, będą musieli stawić czoła nie tylko zalewowi Zielonoskórych, ale i swoim słabościom, w tym brakowi higieny, który szczególnie doskwiera sierżantowi… Ale nie uprzedzajmy faktów. (opis wydawcy)Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu
Anna Lange
data premiery: 17 sierpnia 2016
Wydawnictwo SQN

Clovis LaFay ma kłopoty rodzinne. Nieżyjący już ojciec miał reputację czarnego maga, znacznie starszy przyrodni brat jest wrogo nastawiony, a dzieci tego ostatniego… No cóż, na pewne zaburzenia nie ma jeszcze nazw – jest rok 1873 – co nie znaczy, że nie istnieją te zjawiska.
John Dobson, dawny przyjaciel Clovisa i nadinspektor świeżo utworzonej jednostki wydziału detektywistycznego londyńskiej policji metropolitalnej również ma liczne problemy. Z pieniędzmi nie jest najlepiej, z prowincji przyjechała młodsza siostra, podwładni krzywo patrzą na zwierzchnictwo młodego eksporucznika artylerii, a najgorsze, że w Londynie drastycznie brakuje egzorcystów!
Alicja Dobson waha się: zamążpójście czy pielęgniarstwo? Sęk w tym, że konkurenci się nie tłoczą, a zajęcia z magii leczenia na kursie pielęgniarskim okazały się nie całkiem tym, na co miała nadzieję. Clovis LaFay chętnie służy pomocą w tym drugim problemie, a kto wie, może i w pierwszym? Chociaż czegoś się jakby boi… (opis wydawcy)
źródło
Immunitet
Remigiusz Mróz
data premiery: 31 sierpnia 2016
Wydawnictwo Czwarta Strona

Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo człowieka, z którym nic go nie łączy. Ofiara pochodzi z innego miasta i nigdy nie spotkała swojego rzekomego oprawcy, mimo to prokuratura zaczyna zabiegać o uchylenie immunitetu.
Spisek na szczytach władzy? Polityczna zemsta? A może sędzia jest winny?
Oskarżony zwraca się o pomoc do znajomej ze studiów, Joanny Chyłki. Nie wie, że prawniczka, która niegdyś brylowała w salach sądowych, teraz zmaga się z chorobą alkoholową i upiorami z czasów młodości.
Razem zaczynają odkrywać tropy prowadzące do miejsc, gdzie zasady prawa nie sięgają… (opis wydawcy)
źródło
Nigdziebądź
Neil Gaiman
data premiery: 31 sierpnia 2016
Wydawnictwo Mag

Wersja preferowana przez autora.
Zawiera nowy wstęp i opowiadanie "O tym jak markiz odzyskał swój płaszcz".
Pod ulicami Londynu leży świat, o którym ludziom nawet się nie śniło.
Kiedy Richard Mayhew pomaga znalezionej na ulicy rannej dziewczynie, jego nudne życie w mgnieniu oka zmienia się nie do poznania. Dziewczyna ma na imię Drzwi, ucieka przed dwoma zabójcami w czarnych garniturach i pochodzi z Londynu Pod.
Zwykły odruch litości poprowadzi Richarda w miejsce pełne potworów i aniołów, gdzie w labiryncie mieszka Bestia, a stary Hrabia urządził sobie dwór w pociągu metra.
Wszystko to jest dziwnie znajome, a przecież kompletnie obce... (opis wydawcy)
19 komentarzy:

 1. Thorwalda muszę mieć! A nad Beckettem poważnie się zastanawiam. Autora znam tylko ze słyszenia i myślę, że to chyba odpowiedni czas, żeby się z nim zapoznać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co widziałam, to kolejnego Thorwalda Literackie szykuje na wrzesień, więc będzie co czytać. Becketta czytałam do tej pory tylko dwie książki z cyklu o dr.Hunterze i również bardzo dobrze je wspominam. Akurat ta książka jest z trochę innej beczki, ale zapowiada się mocny thriller. Do Becketta Cię zachęcam, do Thorwalda już nie muszę :)

   Usuń
 2. Na sto procent zaopatrzę się w nowego Gaimana, cudownie wygląda w tym nowym wydaniu, a że od dawna chcę go poznać, to to jest dodatkowy bodziec! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda okładka nowego wydania jest przepiękna.

   Usuń
 3. Spróbuję po raz ostatni Gaimana, jak mnie Nigdziebądź nie zachwyci, to sobie daruję już tego autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na siłę nie ma co. Ja do tej pory czytałam Gaimana dedykowanego dla młodszego czytelnika i podoba mi się jego styl, teraz będzie okazja, aby odkryć go od tej dorosłej strony.

   Usuń
 4. najbardziej zainteresował mnie Clovis LaFay. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okładkę Dominik Broniek wykonał przepiękną, a fabuła również kusi.

   Usuń
 5. Clovis LaFay i Nigdziebądź to moje must have w sieprniu z tych co wymieniłaś :) Ciekawi mnie mocno zwłaszcza ta pierwsza, ponieważ to debiut i to polskiej pisarki pod pseudonimem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Propozycja SQN jest wyjątkowo interesująca, już sama okładka intryguje (jak zwykle Broniek kolejny raz stworzył małe dzieło sztuki).

   Usuń
 6. Zaciekawiła mnie książka "Zimne ognie" i chyba na nią zapoluję :D
  http://lowczyniksiazekk.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również, tym bardziej, że Becketta bardzo lubię za serię o Hunterze.

   Usuń
 7. Tym razem większość (jeśli nie wszystkie) przedstawionych książek mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że udało mi się trafić w Twoje czytelnicze gusta.

   Usuń
 8. Kruchy dom dusz zachwyca mnie okładką! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już trzecia okładka tej powieści ( bo książka jest wznowieniem) i zgadzam się, okładka zachwyca minimalizmem. Pozdrawiam.

   Usuń
 9. Zdecydowanie stawiam na Thorwalda :D Nawet nie wiedziałam, że ma się teraz pojawić, cudownie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co widziałam to Literackie szykuje już kolejną książkę Thorwalda, będzie uczta. Pozdrawiam

   Usuń
 10. Neil Gaimanem - to na jego powieść stawiam w sierpniu :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...