czwartek, 31 grudnia 2015

Książek zatrzęsienie #6 - zapowiedzi wydawnicze stycznia 2016

Grudzień był spokojny, a w styczniu czeka nas wręcz zatrzęsienie nowości. Jest w czym wybierać. Obiecałam sobie ograniczyć wydatki na książki, ale  powiedzcie jak, kiedy takie znakomitości na półkach w księgarniach będą.
Zapraszam na przegląd nowości wydawniczych zaplanowanych na styczeń, i tych  które ja chciałabym przeczytać.

Królowie Przeklęci. Tom 3.
Druon Maurice
data premiery: 13 stycznia 2016
Wydawnictwo:Otwarte

„W »Królach przeklętych« jest wszystko. Królowie z żelaza, zamordowane królowe, bitwy i zdrady, kłamstwa i żądze, oszustwa, rywalizacja rodów, klątwa templariuszy, podmieniane niemowlęta, wilczyce, grzech i miecze, wielka dynastia skazana na upadek… A to wszystko (no, prawie wszystko) zaczerpnięte żywcem z kart historii. I wierzcie mi: rody Starków i Lannisterów nie mogą się nawet równać z Kapetyngami i Plantagenetami.
Bez względu na to, czy jesteś historycznym geekiem czy miłośnikiem fantastyki, od książek Druona nie będziesz się mógł oderwać. To prawdziwa gra o tron. Jeśli lubisz »Pieśń lodu i ognia«, pokochasz »Królów przeklętych«”.
George R.R. Martin
(opis wydawcy)Lustrzany Świat Melody Black
Extence Gavin
data premiery: 13 stycznia 2016
Wydawnictwo: Literackie


Jak to nieraz w życiu bywa, wszystko zaczęło się od trupa. To był zwykły sąsiad, nie ktoś, kogo Abby dobrze by znała, jednak mimo wszystko… Znalezienie zwłok, podczas gdy przyszło się pożyczyć puszkę pomidorów, może być lekko szokujące. A przynajmniej powinno być.
Teraz, ponownie analizując minione wypadki, kobieta nie może pozbyć się wrażenia, że wszystko potoczyłoby się zupełnie inaczej, gdyby feralnej środy nie weszła do mieszkania naprzeciwko. A z pewnością nie poznałaby Melody Black…
Brytyjski humor, literacki talent i nieszablonowa historia. "Lustrzany świat Melody Black" jest drugą powieścią Gavina Extence’a, autora znanej już polskim czytelnikom książki "Wszechświat kontra Alex Woods". To szalenie błyskotliwa i uszczypliwie prawdziwa opowieść o tym, że każdy ma swoje wzloty i upadki, a życie bardzo łatwo potrafi wyślizgnąć się z rąk.
(opis wydawcy)
Wampir z Zagłebia
Semczuk Przemysław
data premiery: 13 stycznia 2016
Wydawnictwo: Wydawnictwo Znak

Największa mistyfikacja polskiego wymiaru sprawiedliwości?
Prawdziwa historia polowania na seryjnego mordercę

To było najtrudniejsze śledztwo w historii polskich organów ścigania. Wampir z Zagłębia przez siedem lat terroryzował społeczeństwo. W polowaniu na mordercę kobiet brało udział trzy tysiące funkcjonariuszy, podejrzanych było 23 tysiące mężczyzn. Gdy za głowę wampira wyznaczono nagrodę miliona złotych, służby zalała fala donosów na krewnych, sąsiadów i kolegów z pracy.
Proces Zdzisława Marchwickiego, domniemanego wampira, elektryzował całą Polskę. W lipcu 1975 roku skazano go na śmierć. Szybko pojawiły się jednak pogłoski, że powieszono nie tego człowieka.
Czy ręka sprawiedliwości dosięgła prawdziwego Wampira z Zagłębia? Komu zależało, by skazać Marchwickiego? Jaką rolę w całej układance odegrał Edward Gierek, którego bratanica była ofiarą mordercy?
"Przemysław Semczuk, autor »Czarnej wołgi. Kryminalnej historii PRL«, dociera do ostatnich świadków tej sprawy, odkrywa nieznane dokumenty IPN i wyjaśnia jedną z największych tajemnic w dziejach polskiej kryminalistyki. Bezlitośnie, rzetelnie, z chirurgiczną precyzją. Dziennikarska sekcja zwłok najsłynniejszego
przestępcy PRL-u. Bez tej książki nic nie wiecie o sprawie Marchwickiego".(opis wydawcy)
Przewieszenie
Remigiusz Mróz
data premiery: 13 stycznia 2016
Wydawnictwo: Filia

Drugi tom trylogii z komisarzem Forstem.
Podhalem wstrząsa seria wypadków w górach. Początkowo czarna passa wydaje się jedynie ciągiem pechowych zdarzeń, jednak śledczy ostatecznie odkrywają związek między ofiarami. Każe on sądzić, że ktoś morduje turystów na szlakach. Dochodzenie prowadzi komisarz Forst. Szybko zdaje sobie sprawę z tego, że zabójstwa powiązane są ze sprawą, nad którą pracował z Olgą Szrebską. Zaczyna tropić mordercę, zbierając okruchy informacji, które ten zdaje się z premedytacją zostawiać. Kiedy zbliża się do rozwiązania sprawy, doganiają go upiory z przeszłości. Wiktor Forst będzie musiał stawić czoła nie tylko człowiekowi, którego ściga, ale także ludziom gotowym zrobić wszystko, by go pogrążyć.
 (opis wydawcy)
Czerwony Rycerz

Cameron Miles
data premiery: 13 stycznia 2016
Wydawnictwo: MAG

Zapomnijcie o Jerzym i smoku. Zapomnijcie o sir Lancelocie i rycerskich opowieściach. To będzie brudna robota. Poleje się krew, pofruną flaki. Oto najemny rycerz, jakiego jeszcze nie widzieliście. Dwadzieścia osiem florenów miesięcznie to wygórowana opłata dla człowieka, który ma stawić czoło Dziczy. Dwadzieścia osiem florenów miesięcznie to stanowczo za mało, kiedy w bitewnym tumulcie szczęki wiwerny zatrzaskują się człowiekowi na hełmie i potwór zaczyna mu odgryzać głowę. Sama taka walka to nie przelewki; dowodzenie kompanią ludzi – a nawet gorzej, kompanią najemników – w obliczu zabójczo przebiegłych bestii z Dziczy jest jeszcze trudniejsze. Trzeba mieć do tego odpowiednie urodzenie, wyszkolenie i diabelne szczęście. Czerwony Rycerz dysponuje tymi wszystkimi przymiotami, na dodatek jest młody i żądny zarobku. Kiedy więc najmuje się wraz ze swoim oddziałem do ochrony żeńskiego klasztoru, traktuje to zadanie jako jedno z wielu zleceń. Klasztor jest bogaty, siostrzyczki zakonne śliczne, a zagrażający im potwór – wcale nie taki straszny. Kłopot w tym, że to nie będzie zwykłe zlecenie. To będzie wojna…
Zero
Marc Elsberg
data premiery: 13 stycznia 2016
Wydawnictwo: W.A.B


Kto raz trafi do Sieci, nigdy z niej nie wyjdzie...

Londyn. Podczas pościgu zostaje zastrzelony młody chłopak. Cynthia Bonsanth, dziennikarka, próbuje wyjaśnić jego śmierć. Trop wiedzie do popularnej platformy internetowej Freemee, która specjalizuje się w gromadzeniu i analizowaniu danych, obiecując milionom swoich użytkowników lepsze, obfitujące w sukcesy życie. Jednak ktoś ostrzega stawiającą pierwsze kroki w  wirtualnej rzeczywistości dziennikarkę przed Freemee i jej potęgą, a tym kimś jest Zero, jeden z najbardziej aktywnych użytkowników sieci. Im szersze kręgi zatacza dziennikarskie śledztwo, tym większe niebezpieczeństwo grozi Cynthii. Ale w świecie pełnym kamer, terminali płatniczych i smartfonów ucieczka okaże się niemożliwa.

Najnowsza powieść autora bestsellerowego "Blackoutu"!
(opis wydawcy)Stop Prawa

Brandon Sanderson
data premiery: 13 stycznia 2016
Wydawnictwo: MAG

Trzysta lat po wydarzeniach opisanych w trylogii „Zrodzonego z Mgły”, Scadrial unowocześnia się, koleje uzupełniają kanały, ulice i domy bogaczy oświetlają elektryczne lampy, a w niebo wznoszą się pierwsze drapacze chmur o żelaznej konstrukcji. Kelsier, Vin, Elend, Sazed, Spook i pozostali są teraz częścią historii – lub religii. Jednakże, choć nauka i technika wznoszą się na wyżyny, stara magia Allomancji i Feruchemii wciąż odgrywa rolę w odrodzonym świecie.
Na pograniczu zwanym Dziczą są podstawowymi narzędziami dzielnych mężczyzn i kobiet, którzy starają się zaprowadzić tam prawo i porządek. Jednym z nich jest Waxillium Ladrian, rzadki Podwójny, który dzięki Allomancji może Odpychać metale, a dzięki Feruchemii zmniejszać lub zwiększać swój ciężar. Po dwudziestu latach spędzonych w Dziczy, Wax został zmuszony przez rodzinną tragedię do powrotu do stolicy Elendel. Z dużą niechęcią musi odłożyć broń i przyjąć obowiązki przynależne głowie arystokratycznego rodu. W każdym razie tak mu się wydaje, do chwili, gdy boleśnie przekonuje się, że posiadłości i eleganckie ulice Miasta mogą kryć w sobie większe niebezpieczeństwa niż piaszczyste równiny Dziczy. (opis wydawcy)Czasomierze
David Mitchell
data premiery: 22 stycznia 2016
Wydawnictwo: MAG

W pewien upalny dzień w 1984 roku piętnastoletnia Holly Sykes ucieka z domu i spotyka starszą panią, która proponuje jej kubek herbaty w zamian za „schronienie”. Minie kilkadziesiąt lat, zanim Holly zrozumie, o jakie schronienie prosiła nieznajoma…
"Czasomierze" to opowieść o meandrach losów Holly, od lat dorastania w Gravesend, na których piętno odciska rodzinna tragedia, po późną starość w Irlandii, w domu nad brzegiem oceanu, kiedy w całej Europie kończą się zasoby ropy naftowej. Życie Holly jest niby całkiem zwyczajne, a jednak naznaczone przebłyskami z przyszłości, odwiedzinami ludzi pojawiających się znikąd i chwilami, w których rozregulowują się prawa rządzące rzeczywistością. Holly Sykes - córka, siostra, matka i opiekunka - ma bowiem do odegrania rolę w wojnie toczonej na śmierć i życie za kulisami naszego świata. Być może Holly okaże się ostateczną bronią, która zadecyduje o losach tego wielkiego starcia.
Thriller metafizyczny, refleksja nad śmiertelnością i kronika naszych konsumpcjonistycznych czasów - "Czasomierze"to panoramiczna, pełna błyskotliwych pomysłów powieść autorstwa Davida Mitchella, któremu niezwykła wyobraźnia pisarska przyniosła sławę jednego z najciekawszych twórców pokolenia. "Czasomierze" to literatura, która was zaczaruje i głęboko zapadnie w pamięć.
(opis wydawcy)Na jakie tytuły Wy czekacie? Pewnie są również takie książki, których brakuje wśród moich propozycji. Zapraszam do komentowania.32 komentarze:

 1. Z tych książek tylko "Mróz", ale najpierw biorę się za inne tytuły tego pana :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Stop prawa, Czasomierze i Królowie - przeczytam na pewno.
  Mróz - być może.
  Ciekawi mnie ten "Czerwony rycerz" - ale nie znam tego, a za grube jest, aby ryzykować. na pewno poczekam na recenzje. :)

  A ten Wampir to bardzo blisko mnie grasował, bo ja z okolic tamtejszych jestem. Czytałem artykuły, ale książka nie dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za to mnie ostatnio interesują historie seryjnych morderców.

   Usuń
 3. Oczywiście, że mnie zainteresowały te książki. Czy książki mogą nie interesować? Rozkimna dnia xD

  Pozdrawiam, Melomol :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mróz! Czekam na niego! :)

  Buziaczki! :*
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Mróz! Królowie przeklęci! Nowy rok zapowiada się wspaniale :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wspaniale, ale skąd na to wszystko fundusze brać?

   Usuń
 6. Też czekam na kilka z nich ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Królowie przeklęci"- muszę się wziąć za pierwszą część :) W kolejce czeka także powieść Remigiusza Mroza :D

  http://fascynacja-ksiazka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też powoli zabieram się za I tom i wiem że do trzeciego jeszcze daleko. Będzie czytania. Pozdrawiam

   Usuń
 8. „Wampir z Zagłębia”! Bardzo interesuje mnie historia Marchwickiego, więc na pewno sięgnę po tę książkę.

  MAJUSKUŁA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze muszę nadrobić historię Karola Kota, Wampira z Krakowa, ukazała się jakiś czas temu z Znaku, a ja ją kompletnie przegapiłam.

   Usuń
 9. Dla mnie "Królowie przeklęci" i "Czerwony rycerz". Życzę Ci udanego Sylwestra i wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla Ciebie również wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku.

   Usuń
 10. zainteresował mnie Lustrzany świat Melody Black i Czasomierze. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Drenowanie rozpoczęte; boję się kolejnych miesięcy, toż to zaledwie styczeń :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się boję, z tego co widziałam dużo świetnych książek przygotowali dla nas autorzy.

   Usuń
 12. Odpowiedzi
  1. Liczę, że będzie równie emocjonujące jak 'Blackout' pisarza. Pozdrawiam.

   Usuń
 13. W sumie po każdą chętnie bym sięgnęła tylko jak znaleźć na to czas. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszyscy mamy ten sam problem. Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 14. Muszę się kiedyś za "Królów przeklętych" zabrać...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też jeszcze nie zaczęłam, ale w tym roku bardzo chociaż jeden tom chciałabym przeczytać.

   Usuń
 15. Stop prawa, Czasomierze i Królowie Przeklęci - kupuję w ciemno! :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Marto, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

  Mam chrapkę na książki pana Mroza. zacznę jednak od jakieś początku cyklu. Zaintrygował mnie opis "Czasomierzy" :) Brzmi nieźle :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 17. Wyczytałam u mnie na blogu, że polujesz na "Postrzępienie". Jak chcesz to chętnie Ci odstąpię:) Napisz swój adres na mój mail: malczes88@wp.pl, postaram się wysłać w styczniu:)

  OdpowiedzUsuń
 18. U mnie tym razem z Twojej prezentacji mnie nie zachwyciło. Może to i lepiej ;)


  Pozdrawiam,
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. Świetny wpis. Będę na pewno tu częściej.

  OdpowiedzUsuń
 20. 56 year old Accountant I Fianna Capes, hailing from Levis enjoys watching movies like "Trouble with Girls, The" and Rappelling. Took a trip to Archaeological Site of Cyrene and drives a Tacoma. strona tutaj

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...