niedziela, 27 września 2015

The Social Media Book TAG #3

Zaproszenie do The Social Media Book TAG otrzymałam od Suomi.
Zabawa polega na przypisaniu jakiejś stronie internetowej,  i należącej do mediów społecznościowych, odpowiedniej według nas książki.


Twitter – Twoja ulubiona krótka książka
 
"Oskar i Pani Róża" Schmitta. Zawsze jestem pełna podziwu, jeśli autorowi w małej ilości treści udaje zamknąć się ważny problem. A ta niezwykła książeczka porusza trudny temat życia i śmierci widzianej oczami dziecka, jednocześnie daje nadzieje i wiarę. Przepiękna.


Facebook – książka, którą każdy czytał i czułaś presję, aby po nią sięgnąć

Jeśli otoczeniem nazwiemy mojego męża, pytającego: jak to Zajdla nie znasz??  To powiedzmy że właśnie moja znajomość z twórczością Janusza A. Zajdla wynika z presji otoczenia. Rzadko się zdarza by powieść wciągnęła mnie już po pierwszym przeczytanym akapicie. Ale tak właśnie było z "Paradyzją".  Dla mnie to najlepszy autor polskiej fantastyki socjologicznej ever. 


Tumblr – książka, którą przeczytałeś, zanim to było „popularne”

Biorąc pod uwagę, że tyły w literaturze mam ogromne, to jakimś cudem stosunkowo wcześnie udało mi się przeczytać trylogię "Igrzyska Śmierci" Collins. Powieści przeczytałam na długo przed ekranizacją, zresztą filmu nie widziałam do dzisiaj, i pewnie nie obejrzę.


My Space – książka, którą nie wiesz, czy Ci się podobała, czy nie

Nie ma takiej książki, przynajmniej ja nie pamiętam. Mogę nie pamiętać fabuły, bohaterów jak przez mgłę, ale pamiętam jakie książka we mnie uczucia wzbudziła.


Instagram – książka tak ładna, że musiałaś zrobić jej zdjęcie

Jedynej książce której zrobiłam zdjęcie była  "Jadłonomia" Marty Dymek po czym wysłałam siostrze, żeby się pochwalić. Wiem że to książka kucharska, ale jako zamiłowany roślinożerca, zdjęcia dyni i marchewek naprawdę do mnie przemawiają.
Zachwycam  się  okładką "Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta" Claire North, jest przepiękna w swej prostocie. Ale na zdjęciu nie ma tego efektu co na żywo ( właśnie sprawdziłam, ale zdjęcia nie wrzucam)


YouTube – książka, do której chciałabyś zobaczyć ekranizację

Nie lubię ekranizacji, za wyjątkiem "Ziarna prawdy" Miłoszewskiego, które jest genialne. Zwykle czytam książkę i potem nie mam ochotę już na film, bo scenarzysta i reżyser przecież nigdy nie dorównają mojej wyobraźni. 
Ale zastanawiam się jak twórcy poradziliby sobie z "Baśnioborem" Mulla, bo wiem że jest w planach.


Goodreads czyli nasze "Lubimy czytać" – książka, którą polecasz każdemu

"Rok 1984" Orwella to dla mnie lektura obowiązkowa, którą choć wypada przeczytać. Ostatnio polecam wszystkim "Pokój światów" Pawła Majki. Niesamowita wyobraźnia autora, fantastyczna fabuła, nic tylko czytać.


Taguję:
http://97books.blogspot.com
http://houseofreaders.blogspot.com
http://fatalneskutkilektur.blogspot.com
 

4 komentarze:

 1. Dziękuję za odpowiedź :) Chciałabym takiego męża, jak ty :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest najlepszy, ale nie oddam :)

   Usuń
  2. Również lubię Zajdla;-) Ostatnio miałam randkę z " Całą prawdą o planecie Ksi". Wielka szkoda, że autor napisał tylko trzy rozdziały kontynuacji:(

   Usuń
  3. "Całą prawdę o planecie Ksi" muszę przeczytać...jak tylko znajdę czas

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...