czwartek, 30 czerwca 2016

Ksiażek zatrzęsienie #12 - zapowiedzi wydawnicze lipca 2016

W tym miesiącu ten post powinien mieć tytuł książek mała garść, gdyż buszując po stronach wydawnictw jedynie dwie zapowiedzi wydawnicze przykuły moją uwagę i chciałabym by zagościły na mojej półce.
Oto i one:
Mroczniejszy odcień magii
V.E.Schwab
data premiery: 11 lipca 2016
Wydawnictwo Zysk i S-ka

Intrygująca powieść fantasy, w której magicznej wizji równoległych Londynów dorównuje oryginalna kreacja barwnych bohaterów.
Witajcie w Szarym Londynie – brudnym i nudnym, pozbawionym magii, rządzonym przez szalonego króla Jerzego III. Istnieje też Czerwony Londyn, w którym w równej mierze szanuje się życie i magię, oraz Biały, miasto wycieńczone wojnami o magię. A niegdyś, dawno temu, istniał jeszcze Czarny Londyn... Teraz jednak nikt o nim nawet nie wspomina.
Oficjalnie, Kell jest podróżnikiem z Czerwonego Londynu – jednym z ostatnich magów, którzy potrafią przemieszczać się pomiędzy światami – i działa jako posłaniec między Londynami i ambasador Czerwonego królestwa rodziny Mareshów. Nieoficjalnie, uprawia przemyt – bardzo niebezpieczne hobby, o czym przekonuje się na własnej skórze, kiedy wpada w pułapkę wraz z zakazanym przedmiotem z Czarnego Londynu. Ucieka więc do Szarego, gdzie z kolei naraża się Lili Bard, złodziejce o wielkich aspiracjach. To właśnie z nią Kell wyrusza w podróż do alternatywnej krainy, której stawką jest uratowanie wszystkich światów…
 (opis wydawcy)
Mechaniczny. Wojny alchemiczne. Tom I
Ian Tregillis
data premiery:  20 lipca 2016
Wydawnictwo SQN

Zaraz po tym, jak naukowiec i zegarmistrz Christiaan Huygens stworzył w XVII wieku pierwszego Klakiera, Holandia powołała do życia mechaniczną armię. Nie trzeba było długo czekać, żeby legion mosiężnych piechurów pomaszerował na Westminster. Królestwo Niderlandów stało się supermocarstwem dzierżącym niepodzielną władzę w Europie.
Trzy stulecia później stan rzeczy nadal się utrzymuje. Jedynie Francja zawzięcie broni swoich przekonań, że każdy powinien mieć prawo do wolności, niezależnie czy zbudowany jest z ciała, czy mosiądzu. Po dziesięcioleciach zawieruchy wojennej Holandii i Francji udało się osiągnąć kruchy rozejm.
Ale jeden zuchwały Klakier o imieniu Jax nie może już dłużej znieść geas – niewolniczych więzi ze swoimi panami. Jak tylko nadarzy się okazja, wyciągnie mechaniczną rękę po wolność, a konsekwencje jego ucieczki zatrząsną fundamentami Mosiężnego Tronu. (opis wydawnictwa)26 komentarzy:

 1. A ja w zapowiedziach nie mogę znaleźć nic dla siebie :<

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja znalazłam tylko te dwie książki, w końcu wakacje, sezon ogórkowy, będziemy nadrabiać zaległości. Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Faktycznie skromnie w tym miesiącu. Widzę, że wszyscy na "Mechanicznego" czekają :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z jednej strony dobrze, że tak mało, będę mieć więcej czasu by nadrobić czytelnicze zaległości, bardzo dużo książek przybyło mi w ostatnich miesiącach, jest więc niewielka szansa, że choć trochę nadrobię. A "Mechaniczny" zapowiada się interesująco.

   Usuń
 3. Przed chwilą dodałem również i tą pierwszą :) Musiała mi umknąć wcześniej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa jestem tych nowości, szczególnie "Mechanicznego"

   Usuń
  2. Mam za sobą 70 stron i jest świetny klimat. Spodziewałem się czegoś podobnego i to dostałem :)
   Może ktoś bardziej obeznany z tematyką powie, że wypada blado, ale ja nic nie czytałem z tego gatunku, więc jest bomba :D

   Usuń
  3. Najważniejsze, że Tobie się podoba.

   Usuń
 4. 20 lipca ma się ukazać druga część "Pozwanej pieśniarki"- "Ukryta Łowczyni". I tak zgadzam się trzeba nadrobić zaległości, za dużo książek kupuję i odkładam na później.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam autokorekta zmieniła sens słów, oczywiście chodzi o Porwaną pieśniarkę.

   Usuń
  2. Nie znam jeszcze tego cyklu, ale nie wykluczam, że i za niego w przyszłości się zabiorę.

   Usuń
 5. Też wyczekuję tych dwóch książek. Również kontynuację Porwanej pieśniarki mam na oku. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś kolejną osobą która mnie kusi cyklem "Klątwa".

   Usuń
 6. Mechanicznego skończyłem dzisiaj czytać (egzemplarz recenzencki) i to jest naprawdę fajna rzecz już mogę powiedzieć. Ostatnio czytałem i debiut Kena Liu i drugą książkę Matuszka zapowiadane jako świetne fantasy, ale najbardziej spodobał mi się właśnie Tregillis, o czym opowiem w recenzji, która kiedyś tam się pojawi :) A Mroczniejszy odcień magii też przeczytać planuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Królowie dary" i "Mechanicznego" bardzo chciałabym przeczytać. Będę czekać na Twoją opinię "Mechanicznego"

   Usuń
  2. Trochę to potrwa, bo recenzję piszę dla QFantu, wiec najpierw u nich, a dopiero potem u nas, ale mogę powiedzieć, że to naprawdę fajna lektura, choć oczywiście to dopiero wstęp do czegoś większego, dłuższej serii. Nie ma zatrzęsienia bohaterów, co często w takich początkach cykli się zdarza, wręcz przeciwnie - całość jest dosyć kameralna, trochę politycznych intryg, trochę filzoficznych dysput na temat wolnej woli, sporo dobrej akcji. jak ktoś lubi to jak najbardziej ;)

   Usuń
  3. Dla mnie kameralność to akurat plus, bo jak jest nadmiar to bywa, że czuję się zagubiona. Coś czuję, że "Mechaniczny" przypadnie mi do gustu.

   Usuń
 7. Też czekam na "Mechanicznego", zapowiada się naprawdę dobra lektura ♥

  OdpowiedzUsuń
 8. Hmm może to dobry czas, żeby trochę zaoszczędzić i nadrobić zaległości czytelnicze z poprzednich miesięcy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie taki jest plan.W końcu przeczytać te książki, które leżą nieprzeczytane.

   Usuń
 9. Piękne nowe logo :) Mroczniejszy odcień magii kusi i mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuje, biorąc pod uwagę jak marny ze mnie grafik, to logo nie wyszło mi najgorzej

   Usuń
 10. Również czekam na te dwie książki, ale spośród zapowiedzi znalazłam jednak jeszcze kilka pozycji dla siebie. Mam też jeszcze sporo książek do nadrobienia, więc szykują się zaczytane wakacje. ;)
  Pozdrawiam,
  Amanda Says

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W lipcu tylko te dwie zainteresowały mnie najbardziej, ale planowanych nowości na ten miesiąc jest sporo. Pozdrawiam.

   Usuń
 11. 47 year-old Research Assistant II Hedwig Saphin, hailing from Swan Lake enjoys watching movies like My Gun is Quick and Stone skipping. Took a trip to Boyana Church and drives a Ferrari 500 Mondial Spider Series I. znajdz tutaj

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...