sobota, 30 kwietnia 2016

Książek zatrzęsienie #10- zapowiedzi wydawnicze maja 2016

Książkowy maj w moim przypadku będzie miesiącem pod hasłem czytania kolejnych tomów cykli, które ukażą się w nadchodzącym miesiącu. Najbardziej mnie cieszy kolejny i ostatni tom "Pomniku Cesarzowej Achai" Andrzeja Ziemiańskiego, na który przyszło mi czekać prawie półtora roku. W maju również na półkach ostatni tom cyklu o komisarzu Forsta Remigiusza Mroza (choć ostatni to trochę na wyrost, bo w przypadku tego autora nigdy nic nie wiadomo).
Nie tylko dwie wymienione wyżej wzbudziły moje zainteresowanie....

Zapraszam na mój subiektywny przegląd majowych nowości wydawniczych:
Pomnik Cesarzowej Achai. Tom 5
Andrzej Ziemiański
data premiery: 18 maja 2016
Wydawnictwo Fabryka Słów


Wybuchowe i nieprzewidywalne zakończenie cyklu. Tego się nie spodziewacie. (opis wydawcy)
Na to liczę :)
Trawers
Remigiusz Mróz
data premiery: 18 maja 2016
Wydawnictwo Filia

Finał bestsellerowej trylogii z komisarzem Forstem autorstwa Remigiusza Mroza, najgorętszego nazwiska polskiego kryminału.
Wszystkie pożary zgasły. Zostały tylko zgliszcza.
Grupa uchodźców miała zostać w Kościelisku tylko przez trzy dni. Wójt zakwaterował ich w sali gimnastycznej, czekając, aż rząd znajdzie dla nich stałe miejsce pobytu.
Wszystko zmieniło się, gdy przypadkowy turysta został odnaleziony martwy na szlaku prowadzącym na Czerwone Wierchy. Odcięto mu opuszki palców, wybito wszystkie zęby, a w ustach umieszczono syryjską monetę. Czy Bestia z Giewontu powróciła? A może to któryś z uchodźców jest winny? Rozpoczyna się nagonka medialna, a wraz z nią śledztwo prowadzone przez Dominikę Wadryś-Hansen.
Tymczasem Wiktor Forst wsiąka coraz bardziej w więzienny świat, zupełnie nieświadomy tego, że na wolności jest ktoś, kto liczy na jego ratunek… (opis wydawcy)
Onikromos
Paweł Matuszek
data premiery: 20 maja 2016
Wydawnictwo Mag
Druss, ostatni człowiek w Linvenogre, próbuje rozwikłać zagadkę śmierci swojego brata, nie narażając się przy tym Radzie starszyzny, która z okrutną bezwzględnością rządzi miastem i uważnie obserwuje poczynania człowieka. Zdaje sobie sprawę, że czeka go bardzo trudne zdanie, ale w żaden sposób nie jest przygotowany na to, co się stanie, gdy w trakcie poszukiwań zejdzie z utartych ścieżek, zacznie odkrywać prawdziwą naturę Linvenogre i grunt dosłownie usunie mu się spod stóp.
Być może ma to jakiś związek z lękami podkradającymi się w chłodnym mroku piwnicy, z niepokojącym ruchem żywego chłodu pełzającego tuż pod naskórkiem rzeczy, ze słynnym iluzjonistą i mordercą znanym jako Wielki Vessero, z człowiekiem, który wszedł w lustro, z podróżnikiem, który zobaczył w Afryce coś, czego zobaczyć nie powinien, i z wieloma innymi ludźmi, którzy doświadczyli czegoś, co zmieniło ich postrzeganie rzeczywistości. (opis wydawcy) 
Smocze koncerze
Andrzej W. Sawicki
data premiery: 31 maja 2016
Wydawnictwo Rebis

Po utracie Podola i Kamieńca Podolskiego stosunki Rzeczypospolitej z imperium osmańskim są napięte. Tym trudniejsza jest misja kanclerza Jana Gnińskiego, który w 1667 roku usiłuje w Stambule negocjować obniżenie haraczu i uwolnienie polskich jeńców. Niespodziewanie jednak negocjacje schodzą na dalszy plan. Sami Turcy wpadają w ogromne tarapaty - w ich stolicy rozbija się dziwny obiekt, a już wkrótce atakowani są przez niesamowicie krwiożercze bestie, jakich świat jeszcze nie widział. Niegdysiejsi wrogowie mają teraz wspólny cel: przetrwanie. Nadzieją w walce może być ich najgroźniejszy jeszcze niedawno wróg… (opis wydawcy)


17 komentarzy:

 1. Ciekawe książki wybrałaś. Muszę sobie wreszcie drugi tom "Achai" pożyczyć, bo zwykle coś innego mi wpada w łapy i wkrótce całkiem o tym zapomnę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja skończysz Achaję, zachęcam Cię do lektury "Pomniku Cesarzowej Achai", Pomnik podoba mi się dużo bardziej niż sama "Achaja" ciekawa jestem jak Ziemiański zakończy ten cykl.

   Usuń
  2. Już ktoś mi kiedyś wspomniał w rozmowie, że "Pomnik..." jest jeszcze lepszy :)

   Usuń
 2. Ja muszę się w końcu zapoznać z całą serią o Achai. Od dawna mam ją w planach. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z wymienionych przez ciebie najbardziej czekam na "Pomnik cesarzowej Achai", a poza tym - "Rzekę złodziei" Michaela Crummey i drugi tom "Listów niezapomnianych". Nie mogę się doczekać ;)

  Pozdrawiam,
  Między sklejonymi kartkami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z twórczością Crummey'a chciałabym się zapoznać, szczególnie z "Dostatkiem".

   Usuń
 4. Pomnik zdecydowanie nie dla mnie, o czym już kiedyś pisaliśmy :) Mam nadzieję, że niedługo uda mi się przeczytać Zapach szkła i zobaczę, czy nabiorę większego uznania dla autora, czy też nie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja Ziemiańskiego znam tylko z Achai, a o opowiadaniach jego autorstwa dużo pozytywnych czytałam, więc jak skończę "Pomnik" to kto wie...

   Usuń
 5. Niestety nic dla mnie. Ten Mróz może, ale to w dalszej przyszłości, jak poprzednie książki z cyklu się spodobają. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę w końcu przeczytać "Achaję" - na razie mam za sobą pierwszy tom, ale niewiele z niego pamiętam, więc muszę sobie odświeżyć całość chyba :P
  "Onikromos" wydaje się ciekawy!

  OdpowiedzUsuń
 7. Achaja! w wakacje chciałabym dokończyć Pomnik Cesarzowej Achaj. utknęłam na pierwszej części. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na "Pomnik" czekam już półtora roku prawie, mam nadzieję, że warto było czekać tak długo.

   Usuń
 8. Z największą niecierpliwością czekam na "Trawers". Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem w trakcie "Przewiesznia" a potem tylko oczekuje na "Trawers"

   Usuń
 9. W takim razie życzę Ci by książka szybko zasiliła Twoją półkę.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...