sobota, 28 listopada 2015

Książek zatrzęsienie #5 - zapowiedzi wydawnicze grudnia 2015

W grudniu wydawnictwa już chyba tak jak my, myślami są już przy pierniczkach, ubieraniu choinki i kupowaniu prezentów, bo nowości jak na lekarstwo. Grudzień to będzie czas na złapanie oddechu przez styczniem, bo po Nowym Roku półki w księgarniach będą się uginały pod ciężarem wspaniałych nowości.
Styczeń styczniem,  ale przed nami grudzień i  kilka interesujących pozycji wzbudziło moje zainteresowanie.

Zapraszam więc na krótki subiektywny przegląd nowości.Legenda Barneya Thompsona
Douglas Lindsay
data premiery: 1 grudnia 2015
Wydawnictwo: Replika

Nieśmiały fryzjer Barney Thomson przeżywa swoje życie w nastroju rozpaczliwej przeciętności. Rutyna ostatnich dwudziestu lat, spędzonych w fachu golibrody, zaczyna dawać mu się we znaki. Jednak nawet najnudniejsze życie można doprawić szczyptą... nieumyślnego zabójstwa. W jednej chwili monotonne życie Barneya Thomsona zmienia się w istną groteskę, a sam bohater wkracza do komicznego i absurdalnego świata seryjnego mordercy...
(opis wydawcy)

Małe wielkie odkrycia
Steven Johnson
data premiery: 2 grudnia 2015
Wydawnictwo: Sine Qua Non

 Które wynalazki miały największe znaczenie dla historii ludzkości? Co tak naprawdę wpłynęło na nasz rozwój? Jak to się stało, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy? Jakim cudem dotarliśmy tak daleko!?
Oto niezwykła historia zwykłych przedmiotów – tych, z których korzystamy każdego dnia. Przeczytacie o geniuszach z przypadku i zbawiennych pomyłkach, kuriozalnych koncepcjach i niespodziewanych efektach. Przekonacie się, że każde wielkie osiągnięcie było poprzedzone maleńkim odkryciem. Taka jest właśnie historia innowacji. 
(opis wydawcy)
Próba
Eleanor Catton
data premiery: 3 grudnia 2015
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Debiutancka powieść autorki wielkiego bestselleru Wszystko, co lśni. Prowokująca i ambitna.
W mieście wybuchł skandal obyczajowy – nauczyciel liceum muzycznego miał kontakty seksualne z nieletnią uczennicą. Główna postać w powieści, nauczycielka saksofonu, przygląda się swojej klasie, przyjaciółkom ofiary, które wyrażają oburzenie seksualnym skandalem, ale zarazem bardzo chętnie, z zaciekawieniem i zazdrością, śledzą każdy jego detal…
Z liceum sąsiaduje szkoła teatralna. Jej uczniowie postanawiają na zaliczenie odegrać sztukę, której tematem jest ten skandal. Wytyczenie granic między sztuką, dramatem scenicznym a światem realnym z jego życiowymi dramatami wzbudza jeszcze większe emocje, gdy młody student szkoły aktorskiej dowiaduje się, że molestowaną uczennicą jest młodsza siostra jego również nieletniej dziewczyny. (opis wydawcy)Order
Marcin Jamiołkowski
data premiery: 12 grudnia 2015
Wydawnictwo: Genius Creation


Magia powróciła do Warszawy, a wraz z nią pojawiły się kłopoty – zaginął ważny dla bezpieczeństwa stolicy przedmiot. Prowadzone konwencjonalnymi metodami śledztwo nie przynosi rezultatów, czas na rozwiązania magiczne. Do pomocy zostaje zwerbowany Herbert Kruk.
Kto planuje zaszkodzić pozbawionej ochrony Warszawie i jej mieszkańcom?
Jaką moc kryje w sobie Order, który miasto otrzymało kilkadziesiąt lat temu z rąk potężnego maga i dlaczego został skradziony? (opis wydawcy)
Spalić wiedźmę
Magdalena Kubasiewicz 
data premiery: 12 grudnia 2015
Wydawnictwo: Genius Creation


Sara Weronika Sokolska zwana Saniką w niczym nie przypomina nadwornej czarodziejki. Młoda,
piękna, żywiołowa i dzika jak magia którą włada, stanowi jedną z największych tajemnic królewskiego dworu. Nie wiadomo gdzie  uczyła się magii i kto był jej mistrzem, ani nawet skąd przybyła do Krakowa. Nikt nie rozumie dlaczego potężna Kalina Sapieha, Pierwsza Czarodziejka Polanii, wyznaczyła ją na swoją następczynię. Plotki mówią, że jest najbliższą przyjaciółką i powiernicą króla Juliana, a może nawet kimś więcej. Media donoszą o jej spektakularnych wyczynach: polowaniach na biesy, inkuby, strzygi, o pojedynkach z członkami Loży Czarodziejów. Wszystko to na równi śmieszy i złości Sarę.
Sanika to najpotężniejsza czarownica w Polanii i tylko szaleniec gotów jest jej rzucić wyzwanie. A jednak nawet moce wiedźmy mogą okazać się niewystarczające w starciu z przeciwnikiem, który pragnie zniszczenia Krakowa. Wrogiem, za którym stoi pradawna i niezwykle potężna magia…
(opis wydawcy)Czy któraś z pozycji zwróciła Waszą uwagę? A może czekacie na inne książki mające ukazać się w grudniu? Zapraszam do komentowania.18 komentarzy:

 1. Catton! Chciałabym wreszcie poznać tę pisarkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W kolejce czeka "Wszystko co lśni", również jestem ciekawa jej powieści.

   Usuń
 2. Chcę Thompsona i Spalić Wiedźmę! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Kraków i wiedźmy? Tę książkę zdecydowanie muszę dostać w swoje łapki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja poczekam na recenzje tych książek, bo na dzień dzisiejszy mnie nie kuszą. Chociaż może to i dobrze:D

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że udało mi się Ciebie nimi zainteresować.

   Usuń
 6. mam ochotę na Legendę Barneya Thomsona :)

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja mam ochotę na „Próbę”, bo nie dość, że fabuła przedstawia się interesująco, to jeszcze ta okładka!

  Erna

  OdpowiedzUsuń
 8. "Spalić wiedźmę" przykuło moja uwagę. Mam tak, że od czasu do czasu muszę poczytać coś o czarownicach ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Małe wielkie odkrycia - zapowiadają się świetnie
  I koniecznie chciałabym Próbę Catton :)
  Te dwie dla mnie poproszę ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...