piątek, 29 czerwca 2018

Książek zatrzęsienie #36- zapowiedzi wydawnicze lipca 2018

Lipiec i sierpień to okres, w którym wydawnictwa trochę zwalniają z wydawaniem nowości,  dając czas na nadrobienie czytelniczych zaległości. Nie mniej znalazłam kilka książek wartych uwagi, które pojawią się na półkach księgarni w lipcu. W tym miesiącu nie nowości, ale proponuję Wam wznowienia, może wypatrzycie coś dla siebie. Zapraszam na  wakacyjne książek małe zatrzęsienie.


Dziecko w czasie
Ian McEwan
data premiery: 4 lipca 2018
Wydawnictwo Albatros

Jedna chwila nieuwagi w supermarkecie i trzyletnia Kate zostaje porwana, niemal na oczach swojego ojca, Stephena Lewisa, poczytnego autora książek dla dzieci. Zdarzenie to wywiera druzgocący wpływ na jego życie. Małżeństwo z Julie rozpada się. Jaka przyszłość czeka karierę pisarską Stephena? Czy dziewczynka zostanie kiedykolwiek odnaleziona? Tragiczne wydarzenia stają się dla bohatera pretekstem do podróży w głąb siebie, do świata pragnień i wspomnień. (opis wydawcy)
 
 

Na plaży Chesil
Ian McEwan
data premiery: 13 lipca 2018
Wydawnictwo Albatros

Czerwiec 1962 roku. Para nowożeńców przybywa do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii, by spędzić tam noc poślubną. Florence, córka biznesmena i filozofki, jest utalentowaną skrzypaczką marzącą o założeniu własnego kwartetu smyczkowego. Edward to zdolny absolwent historii interesujący się wpływem wielkich ludzi na kształt dziejów.
Oboje z niepokojem myślą o chwili, gdy skonsumują małżeństwo – ona boi się fizycznego zbliżenia, on obawia się, że nie sprosta czekającemu go zadaniu. Niemożność pokonania barier i nieumiejętność rozmowy o wspólnych problemach doprowadzą do dramatu… (opis wydawcy)


Diabeł na wieży
Anna Kańtoch
data premiery: 13 lipca 2018
Wydawnictwo Powergraph

Zbiór sześciu nastrojowych opowiadań, które łączy osoba tajemniczego Domenica Jordana. Z zawodu medyk, z zamiłowania – tropiciel magii, zagadek i spraw nierozwiązanych. Wciągające i mroczne kryminalne intrygi, błyskotliwy, inteligentny detektyw i tajemnice przyprawiające o dreszcz grozy, czyli Anna Kańtoch w najlepszym wydaniu! (opis wydawcy)
 Chochoły
Wit Szostak
data premiery: 13 lipca 2018
Wydawnictwo Powergraph

O rodzinie.
O Krakowie.
O Polsce.
Historia wielopokoleniowej krakowskiej rodziny Chochołów, zamieszkującej kamienicę po przodkach, z kaplicą na strychu i katakumbami w piwnicach, jest tylko pretekstem do opowieści o polskiej tożsamości. Chochoły to nastrojowa, piękna proza o rodzinie, o Krakowie, ale również o polskiej tradycji i obrzędach. To zaproszenie do dekonstrukcji naszych narodowych mitów. (opis wydawcy)

 

7 komentarzy:

 1. "Chochoły" brzmią świetnie, chyba polecę mojej krakowskiej siostrze, która to miasto kocha, jakby sama mieszkała tam od wielu pokoleń :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Tym razem nie znalazłam nic dla siebie, ale to dobrze, bo i tak mam duże zaległości w czytaniu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Już mam listę na bloga przygotowaną, tylko jeszcze ją dopracowuję. Akurat nam się nic nie powtórzyło ;). Tak w ogóle, to dużo mniej jest nowości niż np. w maju...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Chochoły" stanowczo! McEwan trochę mnie kusi, ale jakoś nieufnie podchodzę do jego powieści.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja muszę swoją listę zrobić, ciekawe czy coś dla siebie znajdę. ;)
  Pozdrawiam cieplutko. ;**

  P.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak zwykle czekamy na Kańtoch! :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...